kazimierz Smolinski

„Bardzo się cieszę, że zaczęliśmy decydować się na zakup nowych składów”

Pierwszy próbny przejazd zaliczony! Nowy pociąg SKM typu EW60 z Gdańska Głównego do Gdyni Cisowej dotarł bez problemów.

Już w połowie marca składy nowosądeckiej firmy Newag przyjmą pierwszych pasażerów.

SKOK TECHNOLOGICZNY

Do inauguracyjnego przejazdu zaproszono między innymi emerytowanych maszynistów, dla których nowe pociągi to wielki skok technologiczny. – Siedzimy i podziwiamy! Wrażenie robi i wystrój, i jakość siedzeń, i miejsca dla niepełnosprawnych i rowerzystów, do tego wszędzie monitoring. Nasi młodzi następcy będą mieli dużo, dużo lepiej niż my. Zazdrościmy, po prostu młodym kolegom, zazdrościmy – mówi Tadeusz Winiarski z Koła Emerytów i Rencistów w SKM.- To, czym my jeździliśmy kiedyś, to było coś jak auto typu Syrenka. Teraz jedziemy Mercedesem – dodaje inny z emerytowanych maszynistów.

„CORAZ WAŻNIEJSI NA RYNKU”

– Bardzo się cieszę, że zaczęliśmy decydować się na zakup nowych składów, zamiast modernizacji starych. Tym bardziej jest to dobra wiadomość, że są to maszyny produkowane w Polsce. Jesteśmy coraz ważniejszym graczem na tym rynku. W Polsce powstają przecież nie tylko znakomite składy kolejowe, ale też chociażby tramwaje –zwraca uwagę wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński.

Kolejarze wyliczają jeszcze inne zalety pociągów firmy Newag. – Jeździ się lekko, łatwo i przyjemnie. Jest zupełnie inna amortyzacja, pociąg jest też wyposażony w poduszki powietrzne. Do tego oczywiście sieć wi-fi w każdym składzie i gniazdka do ładowania urządzeń elektronicznych. Ważną rzeczą są też dwa wysuwane schodki, które ułatwiają dostanie się do pociągu z poziomu peronu – mówi Marcin Głuszek z SKM.

Dwa zakupione przez trójmiejską SKM pociągi Newag mają 152 miejsca siedzące, łącznie pozwalają na jednorazowy przewóz ponad pół tysiąca pasażerów.

Źródło: Radiogdansk.pl
Foto: SKM Trójmiasto

Kontakt ze mną:

Theme Settings